Aktualita
V únorové Prioritě najdete fotovoltaiku i úsporné veřejné budovy
Aktuální vydání časopisu Priorita nabízí hodně textů o fotovoltaických elektrárnách. Můžete si přečíst komentář ministra životního prostředí k budoucnosti této energie, shrnuje přínosy pro společnost a průmysl a také se dotýká budoucnosti fotovoltaiky v České republice.
5. 2. 2024
Zjistit více

Aktualita
Informace pro příjemce podpory z OPŽP a OPST k povinnosti podat…
V souladu se zákonem 218/2000 Sb., o rozpočtových pravidlech a vyhláškou č. 367/2015 Sb., o finančním vypořádání, informuje Státní fond životního prostředí ČR, že příjemce podpory je povinen zaslat u relevantních projektů zprostředkujícímu subjektu, tedy SFŽP ČR, finanční vypořádání se státním rozpočtem.
22. 1. 2024
Zjistit více

Akce
Kulatý stůl – Obnova území dotčeného těžbou v Karlovarském kraji
Regionální stálá konference Karlovarského kraje ve spolupráci s městem Sokolov pořádají v rámci Operačního programu Spravedlivá transformace jednání u kulatého stolu.
25. 1. 2024
Zjistit více

Aktualita
Informace pro příjemce podpory z prostředků Státního fondu životního…
V souvislosti s pravidelnou inventurou pohledávek a závazků a v souladu s ustanovením Smlouvy o poskytnutí podpory vydává Státní fond životního prostředí ČR (dále jen „SFŽP ČR“) příjemcům podpory tyto pokyny k vypořádání poskytnutých prostředků za rok 2023 v rámci Národního programu Životní prostředí, Národního plánu obnovy, Norských fondů, Modernizačního fondu a programu Spravedlivá transformace…
5. 1. 2024
Zjistit více

Aktualita
Zveřejňujeme harmonogram plánovaných výzev na rok 2024
Operační program Spravedlivá transformace (OPST) má za sebou první rok fungování. Rádi bychom se proto ohlédli za uplynulým rokem a shrnuli postup v realizaci programu.
4. 1. 2024
Zjistit více

Aktualita
Prosincový monitorovací výbor OPST se nesl v duchu bilancování
Šesté a v tomto roce poslední zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) proběhlo online 13. prosince 2023. Program se podařilo dobře nastartovat a konec prosince bude prvním velkým milníkem v jeho implementaci, protože skončí příjem žádostí o podporu strategických projektů, které představují celou polovinu finanční alokace programu.
18. 12. 2023
Zjistit více

Aktualita
Priorita se v prosinci věnuje komunitní energetice i spravedlivé…
V prosincovém čísle vánoční dárky nemáme, ale třeba obyvatelé Ostravy se aspoň na nějaký mohou těšit – otevřou si ho ale o trošku později než o letošních Vánocích.
4. 12. 2023
Zjistit více

Aktualita
Listopadový Monitorovací výbor OPST přinesl informace o strategických…
Zástupci ministerstev, Ústeckého, Karlovarského a Moravskoslezského kraje, občanských i nevládních organizací se sešli v Praze u příležitosti zasedání 5. Monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace. Hned v úvodu zasedání všechny srdečně přivítal zástupce Evropská komise, který ocenil dosažený pokrok v implementaci programu. V porovnání s dalšími členskými státy je Česko v…
23. 11. 2023
Zjistit více

Tisková zpráva
Realizace strategických projektů v uhelných regionech se blíží. Do…
Celkem šest strategických projektů Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) LERCO, Černá kostka, CEPIS, REFRESH, TPA a POHO park z Moravskoslezského kraje již prošlo hodnocením výběrové komise a první z nich – Černá kostka dnes získala rozhodnutí o poskytnutí dotace. Může tedy na svůj záměr začít čerpat dotační podporu. Další schválené projekty by měly obdržet rozhodnutí ještě do konce…
15. 11. 2023
Zjistit více

Akce
Workshop Zakládání a rozvoj energetických komunit v ČR
Podpora a bariéry rozvoje energetických komunit bude ústřením tématem tří regionálních workshopů v Karlových Varech, Ústí nad Labem a Ostravě. O problematice budou diskutovat zástupci MPO, krajů, Asociace komunitní energetiky a dalších partnerů.
28. 11. 2023
Zjistit více