Akce
Workshopy v Karlovarském a Ústeckém kraji ukáží, jak na projekty v…
V druhé polovině května se uskuteční další série vzdělávacích školení v Karlovarském a Ústeckém kraji, a to konkrétně v Chebu, Ostrově, Sokolově, Chomutově, Mostě a Ústí nad Labem.
22. 5. 2023
Zjistit více

Aktualita
Májová Priorita: Energetické úspory na deset způsobů i přehled výzev
Co vás čeká v květnové Prioritě? Letošní topná sezóna je celkem dlouhá, kamna ani kotle ještě nevyhasly, ale už je třeba přemýšlet nad další topnou sezónou. Od září 2024 bude provoz starých kotlů na tuhá paliva zakázán. I proto je tu další kolo kotlíkových dotací pro nízkopříjmové domácnosti s možností vyplatit peníze dopředu. Ptejte se na svém krajském úřadě.
5. 5. 2023
Zjistit více

Akce
Workshopy Spravedlivá transformace uhelných regionů a klíčové…
Dovolujeme si vás pozvat na workshopy určené pro veřejný a soukromý sektor, které se budou konat ve dnech 24. – 25. dubna 2023 v Karlových Varech a 26. – 27. dubna 2023 v Ústí nad Labem.
24. 4. 2023
Zjistit více

Tisková zpráva
Národní rozvojová banka a MŽP spouští program bezúročných úvěrů pro…
Národní rozvojová banka (NRB) a Ministerstvo životního prostředí (MŽP) připravily ve vybraných regionech ČR program bezúročných úvěrů na podporu investičních aktivit malých a středních podnikatelů. Podnikatelé v uhelných regionech, tzn. Moravskoslezském, Ústeckém a Karlovarském kraji budou moci o finanční prostředky z Operačního programu Spravedlivá transformace žádat od 17. dubna letošního roku.
12. 4. 2023
Zjistit více

Aktualita
Kraje mohou žádat o prostředky na vouchery pro podnikatele
Podpořit rozvoj drobných podniků, jejich inovaci a digitální transformaci ve třech strukturálně znevýhodněných krajích je cílem prvních zastřešujících výzev, které se dnes otevírají v Operačním programu Spravedlivá transformace. Ministerstvo životního prostředí v nich rozdělí 410 milionů korun.
6. 4. 2023
Zjistit více

Aktualita
3. Monitorovací výbor OPST: obnova území, stav implementace OPST,…
Dne 28. března 2023 proběhlo v pořadí 3. zasedání Monitorovacího výboru Operačního programu Spravedlivá transformace (dále jen „OPST“). Implementace programu nabírá na rychlosti, ve výzvách jsou předloženy žádosti ve výši přes 13 mld. Kč, převážně se jedná o strategické projekty, ale plní se i další výzvy.
31. 3. 2023
Zjistit více

Aktualita
Dubnová Priorita je plná stromů, energetických úspor a úspěšných…
Venku vše pučí a probírá se k životu, což je dobře. Jednomu už se stýskalo po květech rostlin a zelených listech stromů. Stromů není nikdy dost, díky iniciativě Sázíme budoucnost už kořeny zapustily miliony vysazených listnáčů a jehličnanů. Přibývat budou i další, a to s pomocí dotací, o kterých píšeme v tomto vydání zpravodaje Priorita.
30. 3. 2023
Zjistit více

Aktualita
Zveřejňujeme aktualizované znění Pravidel pro žadatele a příjemce…
Dokument obsahuje přehled nejdůležitějších informací, které žadatelé potřebují na cestě k úspěšnému získání dotace a následné realizaci projektu podpořeného z Operačního programu Spravedlivá transformace.
29. 3. 2023
Zjistit více

Tisková zpráva
Dotace z Operačního programu Spravedlivá transformace míří k lidem,…
Operační program Spravedlivá transformace (OPST) už vyhlásil 13 výzev v celkové výši 23,2 miliard korun z celkové dvaačtyřicetimiliardové alokace. To znamená, že celá polovina finančních prostředků z programu je už nyní dostupná zájemcům a další výzvy budou v příštích třech měsících přibývat. Program dosud registruje žádosti o podporu za 12 miliard korun. Ministerstvo životního prostředí (MŽP)…
21. 3. 2023
Zjistit více

Aktualita
Březnová Priorita je o energetických úsporách i výzvách OPST
Nové vydání časopisu Priorita se zabývá energetickými úsporami, a to jak na úrovni domácností, tak na úrovni obcí.
3. 3. 2023
Zjistit více