Tisková zpráva
40 miliard korun jde na transformaci uhelných krajů. Operační program…
Díky Zelené dohodě pro Evropu poplyne v následujících letech do tří českých regionů úzce spjatých s těžbou uhlí finanční pomoc. Program schválila Evropská komise. Finanční prostředky zamíří do transformačních projektů v Karlovarském, Moravskoslezském a Ústeckém kraji. První výzvy z Operačního programu Spravedlivá transformace (OPST) se spustí již v listopadu.
29. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Konference strategie RE:START připomněla nutnost podpory uhelných…
Cílem konference konané 16. září v Praze bylo informovat o implementaci strategie RE:START a společně projednat pátou aktualizaci Akčního plánu, který umožní strukturálně postiženým regionům (Ústeckému, Moravskému a Karlovarskému) pomoci využít další finanční prostředky z národních a evropských zdrojů v novém programovém období včetně nového Operačního programu Spravedlivá transformace, který je…
21. 9. 2022
Zjistit více

Akce
H2 fórum 2022 – příležitost pro transformaci
Dvoudenní mezinárodní konference „H2 fórum 2022 – příležitost pro transformaci“ je zaměřena na problematiku vodíku a jeho potenciálu nejen pro transformaci uhelných regionů, ale pro celou ČR a na další konsekvence i v rámci přeshraniční spolupráce.
26. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Spravedlivá transformace: EIB poskytne až 10 miliard eur na podporu…
Evropská komise a Evropská investiční banka (EIB) podepsaly dohodu o úvěrovém nástroji pro veřejný sektor, který tvoří třetí pilíř mechanismu pro spravedlivou transformaci. Nástroj bude sloužit k financování veřejných investic v regionech nejvíce zasažených přechodem Evropy na klimaticky neutrální hospodářství. Bude kombinovat úvěry EIB do výše 10 miliard eur s rozpočtovými granty EU v objemu 1,5…
9. 9. 2022
Zjistit více

Aktualita
Přípravy Operačního programu Spravedlivá transformace vrcholí
Spuštění Operačního programu Spravedlivá transformace se blíží do finále. Po vyladění podmínek programu se v polovině září očekává schválení programového dokumentu Evropskou komisí. Vyhlášení prvních výzev by tak mělo proběhnout ještě na podzim tohoto roku.
25. 8. 2022
Zjistit více

Aktualita
Letní Priorita je o energetických úsporách a fotovoltaice
Letní dvojčíslo přináší několik textů o energetice. Modernizační fond podpoří energetickou soběstačnost obcí, které mohou získávat peníze na fotovoltaické systémy. Pětice nových výzev podpoří i další fotovoltaické elektrárny nebo ekologizaci tepláren.
18. 7. 2022
Zjistit více

Aktualita
Červnová Priorita přináší dobré zprávy
Přidávají se peníze na potravinové banky, které rozdávají jídlo lidem, kteří nejsou v dobré sociální situaci. Kromě pomoci lidem také pomáhají snižovat množství odpadu. Bohužel je stále jednodušší jídlo, které třeba končí trvanlivost, vyhodit, než ho rozdat. Díky potravinovým bankám se tato plýtvající kola globalizace daří aspoň trochu brzdit.
7. 6. 2022
Zjistit více

Aktualita
Zveřejňujeme stručné shrnutí k tématu inflační doložky ve veřejných…
Vzhledem k častým dotazům žadatelů a příjemců podpory na inflační doložku a indexaci cen ve smlouvách z veřejných zakázek přinášíme shrnutí této problematiky s cílem pomoci se v tématu více zorientovat.
18. 5. 2022
Zjistit více

Aktualita
Spustili jsme generátor povinné publicity
Státní fond životního prostředí ČR vychází vstříc příjemcům dotační podpory a pro nové výzvy NPŽP a OPŽP 2021+ spouští webovou aplikaci k automatickému vytváření podkladů povinné publicity. Generátor umožňuje snadnou a okamžitou přípravu tiskových podkladů a výrazně tak urychlí výrobu povinného plakátu, billboardu či pamětní desky.
10. 5. 2022
Zjistit více

Aktualita
Co přinese Operační program Spravedlivá transformace? Pustťe si…
Osmý díl ze série podcastů Ministerstva pro místní rozvoj se věnuje Operačnímu programu Spravedlivá transformace. Co tento nový dotační nástroj přinese, shrnuje v půlhodinovém rozhovoru náměstek pro řízení sekce fondů EU, finančních a dobrovolných nástrojů Ministerstva životního prostředí Jan Kříž.
1. 5. 2022
Zjistit více