Akce
Webinář: Obnova území uhelných regionů
K již vyhlášeným výzvám, které již financují projekty na obnovu území po těžbě hnědého a černého uhlí v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji, se dnes přidala další, a to výzva Obnova území – Veřejné služby, kultura, sport a rekreace. Pro žadatele je připravena skoro miliarda korun na širokou škálu aktivit, které vám představíme na plánovaném webináři 12. října 2023.
12. 10. 2023
Zjistit více

Aktualita
Ministr Hladík: Jde nám o budoucnost i lepší životní prostředí…
Operační program Spravedlivá transformace (OPST) má za cíl pomoct regionům, které jsou negativně ovlivněné dopadem odklonu od uhlí a přechodem na nízkouhlíkovou ekonomiku. Program umožňuje lidem řešit sociální, hospodářské a environmentální dopady transformace.
21. 9. 2023
Zjistit více

Akce
920 milionů Kč na vzdělávání ve firmách procházejících transformací.…
Operační program Spravedlivá transformace poskytuje podporu profesního vzdělávání zaměstnanců ve firmách. Podpora se týká zvyšování a prohlubování jejich kvalifikace, dále rekvalifikace a vzdělávání za účelem získání nových kompetencí (např. IT dovednosti nebo jazykové vzdělávání). Tato podpora je určena podnikům v Karlovarském, Ústeckém a Moravskoslezském kraji.
22. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Webinář: Bezúročný úvěr „Transformace“ – efektivní cesta financování…
Jste malou nebo střední firmou a zvažujete nebo již dokonce jste v pokročilé fázi přípravy rozvoje svého podniku? V tom případě pro vás máme připravený interaktivní webinář, kde se dozvíte, za jakých podmínek lze tento úvěr využít.
11. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Zářijová Priorita představuje úspěšné projekty z různých oblastí
Je tu nové vydání časopisu Priorita. Na začátek přinášíme několik rad ohledně toho, jak se nespálit při výběru kamen a solárních kolektorů. Třeba taková kamna stavěná zkušeným kamnářem mohou skvěle sloužit desítky let.
5. 9. 2023
Zjistit více

Aktualita
Strategické projekty směřují k realizaci
Ze 35 schválených projektů se jich do vyhlášené výzvy na podporu strategických projektů přihlásilo již 14. Výzva je otevřena do konce roku 2023.
30. 8. 2023
Zjistit více

Aktualita
Ve finále ocenění Adapterra Awards soutěží 21 nejlepších projektů na…
Soutěž Adapterra Awards hledá nejlepší příklady adaptací na změnu klimatu jako sucho, vedro nebo přívalové deště a shromažďuje je v inspirativní databázi. Díky tomu se tyto příklady dobré praxe mohou realizovat i na dalších místech v České republice.
8. 8. 2023
Zjistit více

Aktualita
Letní Priorita nabízí porci nových dotací
Ještě ani nevychladly rozpálené solární panely a máme tu další podporu energetických úspor a obnovitelných zdrojů, kterou může využít každý, kdo má nezateplený rodinný dům. Nyní je možné na kvalitní zateplení, nová okna a dveře, výměnu tepelného zdroje, fotovoltaiku, solární ohřev a mnoho dalšího získat dotaci až milion korun a k tomu různé bonusy.
7. 8. 2023
Zjistit více

Aktualita
Dalších 360 milionů pro školy v Moravskoslezském a Ústeckém kraji
Školy mají o podporu z programu Spravedlivá transformace značný zájem a za necelých šest měsíců došlo u některých výzev k vyčerpání značné části alokace. Po dohodě s Regionálními stálými konferencemi byly proto některé výzvy posíleny dalšími 360 miliony korun.
2. 8. 2023
Zjistit více

Aktualita
Vyplňte dotazník a zapojte se do soutěže o ceny
Připravili jsme si pro Vás letní soutěž, která nám pomůže dozvědět se více o Vašem regionu.
17. 7. 2023
Zjistit více