Rádi vám představíme bližší detaily o možnostech, co lze zafinancovat, jaké jsou podmínky získání podpory a kolik finančních prostředků lze využít.
Proto jsme si pro vás připravili webinář, který se uskuteční on-line 22. září 2023 od 10 hod. Z pohodlí svého domova nebo zaměstnání se můžete připojit a zodpovíme vaše dotazy. Na webinář není nutné se registrovat, detaily najdete v pozvánce. Odkaz k připojení přes aplikaci Webex je zde.
Projekty cílí na zachování zaměstnanosti v podnicích, které procházejí transformací v důsledku naplňování klimatických cílů. Projekty jsou zaměřené na následující aktivity, ve kterých je možné zvolit buď hlavní aktivitu nebo kombinaci hlavní a doplňkové aktivity.
Hlavní aktivita:
- zvyšování a prohlubování kvalifikace a rekvalifikace pracovníků pro nová odvětví
Profesní vzdělávání zahrnuje širokou škálu vzdělávacích kurzů, např.: technické a další odborné vzdělávání, rozvoj digitálních kompetencí a IT dovedností, jazykové vzdělávání apod.
Doplňková aktivita
- pomoc pracovníkům s oddlužováním (jedná se o výdaje na poradenství za účelem oddlužení)
- pořízení strojů, přístrojů, materiálu a vybavení s přímou vazbou na pracovní náplň vzdělávaných zaměstnanců – určeno pouze pro malé a střední podniky.
Oprávněnými žadateli jsou zaměstnavatelé (podniky) jako obchodní korporace nebo státní podniky a také profesní a podnikatelská sdružení (svazy, sdružení, družstva, hospodářská komora a další).
K žádosti žadatel doloží:
- Plán transformace podniku
- Soulad s Regionální sektorovou vzdělávací strategií (potvrzení Moravskoslezského paktu zaměstnanosti pouze v případě projektů v Moravskoslezském kraji)
Podpora má formu dotace.
- Minimální výše podpory: 850 000 Kč
- Maximální výše podpory: 2 000 000 eur[1]
V případě, kdy bude financování projektů podléhat veřejné podpoře nebo bude v režimu de minimis, bude se výše nebo míra podpory řídit příslušnými předpisy relevantními pro konkrétní projekt. Podrobnosti jsou uvedeny v kapitole C.8 Veřejná podpora a podpora de minimis v Pravidlech pro žadatele.
Projekty, u kterých je žadatelem profesní a podnikatelské sdružení jsou financovány v režimu ex ante. Ostatní projekty, kde je žadatelem podnik, resp. zaměstnavatel (tj. obchodní korporace či státní podnik), jsou financovány v režimu ex post.
Pro firmy v Karlovarském kraji je určena 31. výzva, pro firmy v Ústeckém kraji 32. výzva a pro firmy z Moravskoslezského kraje 33. výzva.
Výzvy jsou otevřeny od 15. září 2023 do 31. prosince 2024, pro Moravskoslezský kraj až do 30. června 2026.
Dokumenty a podrobné pokyny naleznete v sekci Nabídka dotací.
[1] Pro přepočet na Kč je rozhodující kurz v době vydání rozhodnutí o poskytnutí dotace.