Specifický cíl Fondu spravedlivé transformace – umožnit regionům a lidem řešit (negativní) sociální, hospodářské a environmentální dopady transformace na klimaticky neutrální ekonomiku.
Podporované aktivity
Hlavní aktivity projektu se týkají tvorby a realizace vzdělávacích a osvětových programů, osvěty a vzdělávání o klimatické změně a souvisejících tématech, například environmentálních, kulturních nebo sociálních. Dále se mohou zaměřovat na transformační procesy v regionu/místě související s klimatickou změnou a problematiku péče o region/místo, péče o chráněné druhy, krajinu apod.
Hlavní aktivity projektu se dělí na následující podaktivity:
- Aktivita 1.1: Tvorba osvětových a vzdělávacích programů
- Aktivita 1.2: Realizace osvěty, vzdělávání a projektů péče o region a jeho dědictví, péče o krajinu, chráněné druhy apod, cílených na děti, mládež a dospělou veřejnost včetně seniorů a sociálně či jinak znevýhodněné skupiny obyvatel.
Vedlejší aktivita projektu:
- Aktivita 1.3: Podpora rozvoje odborné kapacity NNO za cílem zvyšování a prohlubování kvalifikace a schopností zaměstnanců NNO prostřednictvím např.:
- vzdělávání a školení (odborné i manažerské vzdělávání)
- exkurzí, stáží, výměnných pobytů (včetně příhraničních)
- certifikace služeb poskytovaných NNO
- Aktivita 2: Podpora mimoškolních pobytů
- Podpora mimoškolních vícedenních pobytů v rozsahu od dvou dní (jedné noci) do 7 dní (šest nocí) zaměřených na vzdělávání a osvětu v oblasti změny klimatu v souvislostech nebo transformace regionu a jeho specifické dědictví a péči o něj. Tyto pobyty využívají pohyb v přírodním prostředí pro navázání pozitivních vztahů mezi žáky a posílení skupinové soudržnosti školního kolektivu. Aktivity environmentálního vzdělávání budou přirozeně zahrnuty do celodenního programu pro žáky.
Dokumenty k výzvě
Základní dokumenty
Přílohy k Pravidlům pro žadatele najdete na stránce Pravidla pro žadatele.
Akce a semináře