Jste malou nebo střední firmou a zvažujete nebo již dokonce jste v pokročilé fázi přípravy rozvoje svého podniku? V tom případě pro vás máme připravený interaktivní webinář, kde se dozvíte, za jakých podmínek lze tento úvěr využít.

Hlavním způsobem, jak zvýšit konkurenceschopnost malých a středních podniků z fondů Evropské unie v programovém období 2021–2027 napříč členskými státy EU jsou návratné formy podpory, tzv. finanční nástroje. Stejnou cestou se vydal i program Spravedlivá transformace, který poskytuje prostřednictvím Národní rozvojové banky bezúročný úvěr pojmenovaný Transformace pro malé a střední podniky realizující své projekty na území Karlovarského, Ústeckého a Moravskoslezského kraje.

Rádi vám představíme bližší detaily o dostupnosti úvěru Transformace a proto jsme si pro vás ve spolupráci s Národní rozvojovou bankou připravili webinář, který se uskuteční on-line 25. září 2023 od 13 do 15 hod. Z pohodlí svého domova nebo zaměstnání se budete moci zeptat na detaily zástupců bank i MŽP. Na webinář se není nutno registrovat, odkaz na připojení je zde.

  • Co zvýhodněný úvěr Transformace nabízí?

Financování až 90 % celkových způsobilých výdajů, výši úvěru v rozmezí 0,5 až 60 milionů korun (až 100 mil. Kč v případě realizace projektu na území Moravskoslezského kraje), nulový úrok a nulové poplatky a dobu splácení až 10 let s možným odkladem splátek až 4 roky. Financování se řídí pravidly veřejné podpory.

  • Co z něj lze financovat?

Pořízení strojů a zařízení, budov (včetně pozemků tvořících s nimi funkční celek), technické zhodnocení budov (nástavby, přestavby, rekonstrukce, modernizace), pořízení dlouhodobého nehmotného majetku (technologických postupů, software, programů a licencí).

  • V jakém oboru musí Váš podnik působit?

Zpracovatelský průmysl a stavebnictví, maloobchod a velkoobchod, doprava a skladování, kulturní, zábavní a rekreační činnosti, případně další.

Podrobné informace o úvěru Transformace a možnostech jeho čerpání naleznete na webových stránkách Národní rozvojové banky www.nrb.cz.

Základní informace k Úvěru Transformace a koordinaci zájemců o konzultace se zástupci NRB poskytují jednotlivé regionální kanceláře CzechInvestu. V regionálních pobočkách se pak konají pravidelné konzultační dny se zástupci NRB, v případě Moravskoslezského kraje se tak děje přímo v ostravské pobočce NRB.  Konzultace jsou zdarma a je možno během nich konzultovat vaše záměry i připravené projekty.

Bezúročný úvěr Transformace nabízí velmi zajímavou příležitost pro další rozvoj vašeho podnikání. Přesvědčte se i vy, jestli nemůže být tou správou cestou i pro váš business!